Loading

Enerji Kimlik Belgesi

ENERJİ KİMLİK BELGESİ NEDİR?

Enerji Kimlik Belgesi, binalarda enerjinin etkin ve verimli kullanılmasına, enerji israfının önlenmesine ve çevrenin korunmasına katkı sağlamak için bilinç oluşturan, asgari olarak binanın enerji ihtiyacı ve enerji tüketim sınıflandırması, yalıtım özellikleri ve ısıtma ve/veya soğutma sistemlerinin verimi ile ilgili bilgileri içeren belgedir. Enerji kimlik belgesi bir nevi binanızın kimliğidir.

Binalarda Enerji Performans Yönetmeliği’ne (BEPtr) göre Enerji Kimlik Belgesi uygulaması 1 Ocak 2011’de itibaren yürürlüğe girmiş olup, yeni binalar için alınması zorunlu kılınmıştır. Mevcut yalıtımlı ve yalıtımsız tüm binalar için ise 2020 yılına kadar Enerji Kimlik Belgesi alınması zorunludur. Konutunuzda yapılacak tüm yalıtım uygulamalarında uygun kalınlıktaki yalıtım ürünlerinin kullanımı yapının enerji tüketim ve sera gazı salım sınıflarında iyileştirici rol oynamasını sağlar ve bu bilgiler Enerji Kimlik Belgesi üzerinde belirtilerek binanın emlak değerinin artmasına da katkıda bulunur. 2020 yılından itibaren EKB belgesi olmayan konutların ne satışı ne de kiralanması mümkün olacaktır.

American Siding Isı Yalıtımı Sistemi ile Binanız Üst Sınıfta Olsun!

American Siding Isı Yalıtımı Sistemi uygulanan binalar, sistem içeriğinde kullanılan Bonus Taş Yünü sayesinde en yüksek sınıf enerji kimlik belgesine sahip oluyor. Yangına karşı dayanıklı, su itici özelliği olan ısı ve ses yalıtım malzemesi olan Bonus Taş Yünü ile American Siding uygulaması yapılmış binalarda yüzde 55’e varan enerji tasarrufu sağlanırken, binanız dış hava şartlarına karşı dirençli olur.

%97 oranında doğal elyaf içeren çevre dostu Bonus Taş Yünü, ısı yalıtımı özelliğinin yanı sıra ses yalıtımı özelliği sayesinde gürültünün neden olduğu olumsuz etkileri engeller ve evinizde huzurlu bir ortam sağlanır. A1 sınıfı (hiç yanmaz) yangın dayanımına sahip Bonus Taş Yünü, yapılarınızın yangına karşı korunmasını sağlar. Bonus Taş Yünü ısı, ses ve yangın yalıtımı avantajları ile binalarda tam güvenli yalıtım çözümleri sunar.

Nefes Alan Binalar, Konforlu Yaşam Alanları

American Siding Isı Yalıtımı Sistemi uygulamasında, sistem alt yapısında kullanılan nem bariyeri sayesinde dış mekandan cephe yüzeyine olası su ve nem geçişine engel olunurken, binanın nefes almasına imkan sunulur. Bu sayede American Siding sistemi nem, rutubet, küf gibi olumsuzluklardan uzak, konforlu ve hijyenik yaşam alanları sağlar.

American Siding Isı Yalıtımı Sistemi, alternatif dış cephe uygulamalarına göre sahip olduğu yük avantajı sayesinde hem güvenli, hem de estetik yalıtım olanağı sunar. Uzun ömürlü, şık ve nostaljik görüntüsüyle yaşam alanlarınızı güzelleştirerek binalarınıza değer kazandırır.

Öncelikle dış cepheniz için düşündüğünüz uygulamanın amacını belirleyiniz. İhtiyaç nedenleriniz bir veya daha fazla olabilir. Dış cepheniz ile ilgili karar verdikten sonra ilk yapılması gereken ön keşiftir. Uygulamacı ya da üretici firmalardan yerinde keşif için talepte bulunmalısınız. Profesyonel ekip tarafından keşif neticelendirildiğinde, binanızın ihtiyacı doğrultusunda ürün ve malzeme seçiminde size destek olmalarını talep etmelisiniz.

Bu aşamada 444 1 521 numaralı Danışma Hattı'mızı arayabilir veya keşif formumuzu doldurabilir ve sizin için sunduğumuz keşif & teknik bilgi hizmetimizden ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.

Basarili
Basariyla tamamlandi
Uyari
Bir uyari ile karsilasildi.
Hata
Bir hata ile karsilasildi.

Duis aliquet egestas purus in blandit. Curabitur vulputate, ligula lacinia scelerisque tempor, lacus lacus ornare ante, ac egestas est urna sit amet arcu. Class aptent taciti sociosqu ad litora ade torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos.

Sed molestie augue st amet leo consequat posuere. Vestibul ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere ile cubilia Curae; Proin vel ante a orci tempus eleifend ut.