Enerji Kimlik Belgesi
Binanızın Enerji Kimlik Belgesini Hala Almadınız mı? Türkiye'de yeni yapılan binaların Enerji Kimlik Belgesi alması 1 Ocak 2011 tarihi itibari ile zorunlu hale getirilmiş olup, yalıtım yapılmamış mevcut (eski) binalara Enerji Kimlik Belgelerini almaları için 2020 yılına kadar süre tanınmıştır. 2020 yılından sonra tüm bina alım-satım ve kira işlemlerinde Enerji Kimlik Belgesinin ibraz edilmesi zorunlu olacaktır. American Siding Isı Yalıtım Sistemleri’ni Tercih Eden Binalar Yüksek Enerji Sınıfına Sahip Oluyor!

ÜCRETSİZ KEŞİF

İletişim bilgilerinizi paylaşın, yerinizde keşif yaparak, ihtiyacınız olan çözüm hakkında sizi detaylı bilgilendirelim.

Enerji Kimlik Belgesi Nedir?

Enerji Kimlik Belgesi, asgari olarak binanın enerji ihtiyacı, enerji tüketim sınıflandırması, yalıtım özellikleri ve ısıtma ve soğutma sistemlerinin verimi ile ilgili bilgilerini içeren bir belge olup, tüm binalara A ve G harfleri aralığında bir enerji sınıflandırması yapılıyor. A sınıfı "Verimli bina", G sınıfı ise "Verimsiz bina" anlamına geliyor.

Enerji Verimliliği Kanunu ve bu kanuna bağlı olarak çıkartılan “Binalarda Enerji Performansı” yönetmeliğine göre 1 Ocak 2011 tarihi itibari ile 50 m² üzeri inşaat alanına sahip tüm binalarda Enerji Kimlik Belgesi çıkarılması zorunlu hale geldi. Enerji Kimlik Belgesinin çıkartılmaması pek çok yaptırım ve maddi külfeti beraberinde getirerek, ısı yalıtımını zorunlu kılıyor.

Neden American Siding?

%55’e varan tasarruf sağlar

%55’e varan tasarruf sağlar

American Siding, mükemmel ısı yalıtım özelliği sayesinde yapılarda %55’e varan tasarruf sağlar.

Uzun ömürlüdür

Uzun ömürlüdür

Co extrusion teknolojisiyle üretilen American Siding, 50 yıllık ömrüyle diğer dış cephe kaplama malzemelerinin ulaşamadığı uzun ömürlü çözümler sunar.

Kullananlar Ne Diyor?

Apartman ve sitelerine American Siding uygulayan müşterilerimizin deneyimlerini dinleyin, siz de kararınızı verin!

17 Farklı Renk Seçeneği

17 farklı renk seçeneğinden oluşan profil skalasıyla her türlü mimari beklentiye cevap veren ve istekleri kusursuz bir şekilde karşılayan American Siding farklı profil seçenekleri ve dokularıyla yapılarınızı geleceğe taşıyor.