Loading

Haberler

Konya Semineri

Eryap, 12 Nisan Cumartesi günü Rixos Otel’de düzenlediği “ Binalarda Enerji Verimliliği ve binaların Yalıtımında Modern / Ekonomik Çözümler Semineri”nde site yöneticileri ve kat malikleri ile buluştu. 185 kişinin katıldığı seminerde Eryap CEO’su Emrullah Eruslu, Türkiye’nin yalıtım durumu hakkında bilgiler verdi.American Siding bayimiz İSTAŞ İnşaat tarafından yürütülen ön çalışmalar neticesinde davet edilen 200 apartman yöneticisinden seminerimize katılanlara ısı, su, yangın ve ses yalıtımının önemi anlatılırken ısı yalıtımı ve yalıtımla sağlanacak enerji tasarrufunun yanı sıra Binalarda Enerji Performansı ve Enerji Kimlik Belgesi hakkında detaylı bilgiler aktarıldı. Yalıtımsız binalar yüzünden enerjinin verimli kullanılamadığına da değinildi. Türkiye'de hala yüzde 85 oranındaki yalıtımsız binaların hem halkın hem de ülke enerjisinin boşa gitmesine sebep olduğuna dikkat çeken Eryap, ısı yalıtımı ile doğal gaz faturalarının yüzde 55 oranında azaltılabileceğini katılımcılarla paylaştı. Ayrıca toplantıda yalıtım levhasının kalınlığı arttıkça enerjiden kazanılacak verimlilik oranının da artacağının bilgisi verilirken 2017 yılından sonra tüm bina alım-satım ve kiralamalarında Enerji Kimlik Belgesi ibrazının zorunlu olacağı hatırlatıldı.

Basarili
Basariyla tamamlandi
Uyari
Bir uyari ile karsilasildi.
Hata
Bir hata ile karsilasildi.

Duis aliquet egestas purus in blandit. Curabitur vulputate, ligula lacinia scelerisque tempor, lacus lacus ornare ante, ac egestas est urna sit amet arcu. Class aptent taciti sociosqu ad litora ade torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos.

Sed molestie augue st amet leo consequat posuere. Vestibul ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere ile cubilia Curae; Proin vel ante a orci tempus eleifend ut.